Volejte ZDARMA: 800 888 101

Servis tepelných čerpadel alpha innotec

Něco se porouchalo? Nebo nastala doba pro pravidelnou servisní prohlídku? Dejte nám vědět. Postaráme se o to, aby vaše tepelné čerpadlo bylo zase jako nové.

Servis tepelných čerpadel alpha innotec

Postaráme se o vás i vaše stroje

Dlouhá životnost a záruka 5 let

Dlouhá životnost a záruka 5 let

Německá výroba v kombinaci s vysoce kvalitními materiály zaručuje u našich strojů životnost i více než 15 let. Prodloužená záruka je jen důkazem toho, že se na tepelné čerpadlo alpha innotec můžete spolehnout.

Servis přímo od výrobce

Servis přímo od výrobce

I když montáž necháváme na našich vyškolených a prověřených partnerech, o servis se staráme sami. Jedině tak si můžeme být 100% jisti, že kvalita a úroveň našeho servisu je na té nejvyšší příčce.

Záruční i pozáruční servis

Záruční i pozáruční servis

O vaše tepelné čerpadlo se postaráme nejen v záruční době, ale budeme vám oporou po celý jeho „život“. A až nastane jeho čas, společně vybereme nový stroj, který ho spolehlivě nahradí.

Pravidelné servisní prohlídky

Pravidelné servisní prohlídky

Tepelné čerpadlo se v průběhu svého života špiní, zanáší a opotřebovává. Aby vám vydrželo dlouho jako nové a v zimě se nerozbilo, přijedeme se na něj podívat. Pravidelnou prohlídku objednávejte jednou za dva roky, ideálně v létě.

První pomoc při potížích

Před tím, než nám napíšete nebo zavoláte, vyzkoušejte níže uvedené tipy pro rychlé vyřešení potíží.

Nejdříve zjistěte kód chyby

Přidržte stisknuté tlačítko na ovládacím panelu tepelného čerpadla po dobu přibližně deseti sekund. Na displeji zařízení se zobrazí informace, o jaký problém se jedná.

Nejdříve zjistěte kód chyby

1. krok: Prověřte nastavené hodnoty na regulátoru

Zkontrolujte, zda se požadované hodnoty (teplota teplé vody a nastavení topné křivky) nenachází mimo provozní omezení tepelného čerpadla. Provozní omezení zařízení jsou uvedena na výrobním štítku.

Informační štítek na tepelném čerpadle

2. krok: Jsou všechny uzavírací kohouty potřebné pro provoz tepelného čerpadla otevřeny?

Ověřte, jestli jsou otevřeny veškeré potřebné ventily. Pokud ne, není možný žádný průtok a zařízení se přepne do poruchového stavu. Ventily otevřete, popřípadě se poraďte se svým instalatérem.

Uzavírací kohout tepelného čerpadla

3. krok: Je topný systém odvzdušněn?

Pokud je při provozu oběhového čerpadla slyšet bublání, musí být topný systém odvzdušněn.

Pomocí regulátoru tepelného čerpadla přejděte na servis > nastavení > odvzdušnění systému a zaškrtněte příslušné čerpadlo. Vybrané čerpadlo se odvzdušní ihned po potvrzení.

Odvzdušnění tepelného čerpadla alpha innotec

1. krok: Nejsou sací a výfukové kanály špatně průchodné?

Sací a výfukové otvory tepelného čerpadla musí být volně průchozí, aby mohl vzduch správně proudit. V opačném případě dochází ke zvyšování provozních nákladů (klesá stupeň účinnosti tepelného čerpadla) a mohou se vyskytovat poruchy.

2. krok: Je ventilátor v provozu?

Pokud ventilátor nefunguje, nemůže tepelné čerpadlo odvádět studený vzduch a výměník (výparník) zamrzne. Důsledkem je problém příliš nízkého tlaku.

Pomocí regulátoru tepelného čerpadla přejděte na servis > nastavení> odvzdušnění systému a vyberte ventilátor BOSUP. Ventilátor začne pracovat ihned po potvrzení. Běží po dobu, která je předem nastavená. Můžete ho ale i manuálně zastavit. Pro manuální ukončení odeberte zaškrtnutí ventilátoru BOSUP.

Během doby blokování elektrického proudu ze strany energetických společností se může stát, že ventilátor neběží, protože není napájen.

Nastavení ventilátoru tepelného čerpadla alpha innotec

3. krok: Zobrazuje čidlo venkovní teploty správnou teplotu?

Zkontrolujte správnost zobrazované hodnoty. Měla by odpovídat aktuální venkovní teplotě a přibližně souhlasit se vstupní teplotou zdroje tepla.

Pro nalezení této hodnoty přejděte na servis > informace > teploty.

Důležité: Čidlo venkovní teploty musí být namontováno na severní stěně domu a zároveň musí být chráněno před přímým slunečním zářením.

Zjištění teploty tepelného čerpadla

Toto platí pro všechna zařízení vyjma nového provedení SW (od roku 2015), starších kompaktních tepelných čerpadel země-voda SWC s výkony 23 kW a 33 kW a kompaktních tepelných čerpadel voda-voda (28 kW a 44 kW). U uvedených výjimek je nutné nejprve zjistit, zda je nainstalován dodatečný zdroj tepla.

Přenastavení režimu vytápění

Nastavení druhého zdroje krok 1 Nastavení druhého zdroje krok 2 Nastavení druhého zdroje krok 3

Přenastavení režimu ohřevu teplé vody

Nastavení ohřevu teplé vody krok 1 Nastavení ohřevu teplé vody krok 2 Nastavení ohřevu teplé vody krok 3

Bezpečnostní omezovač teploty

V elektrickém topném tělese je namontován bezpečnostní omezovač teploty. Při poruše tepelného čerpadla nebo v případě zavzdušnění zařízení prosím zkontrolujte pozici resetovacího tlačítka .

Resetovací tlačítko lze stisknout pouze pokud je uvolněné. Pokud budete mít pochybnosti, nechte zařízení raději zkontrolovat odborníkem!

Bezpečnostní omezovač teploty tepelného čerpadla

  Dejte nám vědět, co se stalo pomocí našeho formuláře

  Než začnete s vyplňováním formuláře, pročtěte si První pomoc při potížích. Pokud ani to nepomůže, poruchu nám kdykoliv nahlaste.

  Jak stáhnout data z tepelného čerpadla ZDE

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

  Zavolejte nám a nahlaste poruchu po telefonu

  Než vytočíte telefonní číslo pro hlášení poruch, pročtěte si První pomoc při potížích. Pokud ani to nepomůže, připravte si sériové číslo vašeho tepelného čerpadla , informaci, zda je tepelné čerpadlo připojeno k internetu a stručný, ale výstižný popis hlášené poruchy.

  Volejte v pracovních dnech.

  800 888 101

   Objednejte
   si servisní prohlídku

   S tepelným čerpadlem je to jako s člověkem. Čím dřív nemoc odhalíte, tím rychlejší a levnější je její řešení. Proto doporučujeme nezanedbat pravidelné servisní prohlídky. Objednejte si našeho servisního technika ideálně v létě, a to jednou za dva roky. Můžete tím předejít poruše v době, kdy budete potřebovat denně topit.

   Po objednání servisní prohlídky vás budeme kontaktovat. Domluvíme se společně na termínu návštěvy, ceně a dalších podrobnostech.

   Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

   Zavolejte nám a nahlaste poruchu po telefonu

   Než vytočíte telefonní číslo pro hlášení poruch, pročtěte si První pomoc při potížích. Pokud ani to nepomůže, připravte si sériové číslo vašeho tepelného čerpadla , informaci, zda je tepelné čerpadlo připojeno k internetu a stručný, ale výstižný popis hlášené poruchy.

   Volejte v pracovních dnech.

   800 888 101