Volejte ZDARMA po–pá od 8 do 17 hodin: 800 888 101

Rady, návody, informace a zajímavosti

Tepelná čerpadla od A do Z

Vše, co jste kdy potřebovali vědět o tepelných čerpadlech, najdete v našich článcích.

Je každé tepelné čerpadlo do rodinného domu ekologickým řešením?

Tepelná čerpadla patří k nejekologičtějším způsobům vytápění. Jenže ne všechna jsou tak zelená, jak by mohla. Prozradíme vám, na co při výběru tepelného čerpadla koukat, jestliže si domu chcete nastěhovat topení šetrné k životnímu prostřední.

Výhody a nevýhody vytápění tepelným čerpadlem

Jako každá věc, i tepelné čerpadlo má kromě výhod i pár nevýhod, které je potřeba vzít při výběru nového vytápění v potaz. U tepelných čerpadel alpha innotec je jich sice méně, než u jiných značek, ale stejně je dobré o nich vědět. Které výhody a nevýhody mají naše stroje?

Jak vybrat tepelné čerpadlo do domu?

Abyste si do svého domu nastěhovali perfektní tepelné čerpadlo, které bude maximálně vyhovovat všem vašim požadavkům, je potřeba si odpovědět na 6 základních otázek. Které to jsou a proč jsou pro výběr tepelného čerpadla vůbec důležité?

Zákaz kotlů 1. a 2. emisní třídy: Začněte změnu řešit včas

Víte, že od 1. 9. 2022 nebudete moci škrtnout v kotli na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy, jinak vám hrozí vysoká pokuta? Pokud doma takový kotel máte, je nejvyšší čas začít koukat po jiném systému vytápění. Poradíme vám, jaký je nejekonomičtější a pomůžeme vám na něj získat bezúročnou půjčku i dotaci.

3 podmínky pro získání kotlíkové dotace

Topíte doma starým kotlem na uhlí či dřevo a rádi byste si ušetřili nejen práci, ale i peníze za vytápění? Poradíme vám, jaké 3 podmínky musíte splnit pro získání kotlíkové dotace, kolik peněz na tepelné čerpadlo dostanete a kdo za vás složitou žádost vyřídí.

Jaká je účinnost tepelného čerpadla a co je topný faktor?

Lámete si hlavu, s jakým typem vytápění utratíte za zimu nejméně peněz? S tím, které má nejvyšší účinnost. V našem článku najdete srovnání účinností elektrokotle, kotle na tuhá paliva, plynového kotle a tepelného čerpadla. Zároveň i vysvětlení, co je topný faktor a proč není za všech okolností stejný. A poradíme vám, jaká nejúčinnější tepelná čerpadla na trhu najdete a proč.

Návratnost tepelného čerpadla aneb Kdy se vám investice vrátí?

Vybíráte vytápění do svého nového domu nebo rekonstruujete bydlení a přemýšlíte o výměně starého kotle? Dali jsme dohromady přehled počátečních i ročních nákladů na jednotlivé varianty vytápění a spočítali, za jak dlouho se vám investice do tepelného čerpadla vrátí. Věřili byste, že je to o hodně méně než do 10 let? V článku vám prozradíme, proč.

Princip funkce tepelného čerpadla

Princip tepelného čerpadla není nijak složitý. Tento druh vytápění totiž funguje velmi podobně jako lednička. Odebírá tepelnou energii z okolí, a díky tomu dokáže ušetřít až 20 000 Kč ročně za topení. Jak konkrétně tepelná čerpadla fungují a jak vybrat ideální vytápění do vašeho domu?

Jak ovládat tepelné čerpadlo na dálku?

Neradi jezdíte z práce nebo z lyží do studeného domu? Tepelné čerpadlo alpha innotec můžete ovládat pomocí internetu z práce, z autobusu nebo z druhé strany světa. Díky možnosti regulovat vytápění na dálku vás po příjezdu bude vždycky čekat vyhřátý dům. Jak ovládání online funguje?

Tepelná čerpadla: Nejčastější dotazy

Abychom vám ušetřili čas s hledáním informací, ty nejdůležitější jsme sepsali. Spolu s nejčastějšími dotazy našich zákazníků je najdete v následujícím článku.

Energetický štítek: Pomocník při výběru tepelného čerpadla

Vybíráte tepelné čerpadlo? Možná dříve, nebo později narazíte na pojem „energetický štítek“. Zjistěte, jak vám může být užitečný při srovnávání různých druhů čerpadel a proč při volbě toho pravého vytápění nespoléhat jen na něj.