Volejte ZDARMA: 800 888 101

Rady, návody, informace a zajímavosti

Tepelná čerpadla od A do Z

Vše, co jste kdy potřebovali vědět o tepelných čerpadlech, najdete v našich článcích.

Alpha innotec je dle referenčního portálu Refsite spolehlivým výrobcem

Na referenčním portálu Refsite se značka alpha innotec zařadila mezi nejlépe hodnocené výrobce tepelných čerpadel roku 2023.

Profesní zkouška: Instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů

Instalujete tepelná čerpadla? Nově u nás můžete absolvovat profesní zkoušku Instalatér/instalatérka soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů (kód: 26-074-M) dle zákona č. 406/2000 Sb.

Přesvědčíme vás, proč je tepelné čerpadlo země/voda tou nejlepší volbou pro vytápění

Nevíte si rady, zda se do tepelného čerpadla země/voda vyplatí investovat? Které obavy jsou zbytečné, a jaké výhody systém země/voda ve srovnání s ostatními zdroji vytápění nabízí? Nejen to se dozvíte v následujícím článku.

Nová zelená úsporám nově přispěje na výměnu starých plynových kotlů

Zvažujete možnost výměny starého plynového kotle za modernější a ekonomičtější systém vytápění? Využijte příležitosti, a zažádejte si o dotaci v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám. Ten od září 2023 podpoří i výměnu starých plynových kotlů za tepelná čerpadla.

Představujeme nové logo alpha innotec

Značka alpha innotec mění svou vizuální identitu. Přečtěte si článek a seznamte se s naším novým, modernizovaným logem, které je symbolem inovace a technologického pokroku.

Podmínky pro získání kotlíkové dotace

Topíte doma starým kotlem na uhlí či dřevo a rádi byste si ušetřili nejen práci, ale i peníze za vytápění? Poradíme vám, jaké podmínky musíte splnit pro získání kotlíkové dotace, kolik peněz na tepelné čerpadlo dostanete a kdo za vás složitou žádost vyřídí.

Instalace zemního tepelného čerpadla – Restaurace Lipno MOLO

Jak vypadá instalace tepelného čerpadla s kolektory umístěnými pod vodní hladinou? Co všechno taková realizace obnáší a jaká jsou její specifika? Přečtěte si článek o tepelném čerpadle instalovaném do restaurace Lipno MOLO.

Seznamte se s tradiční německou značkou alpha innotec

Pojďme se podívat do historie alpha innotec – jak a kde značka vznikla, co předcházelo její dnešní podobě, v čem jsou produkty alpha innotec specifické a proč byste měli sáhnout právě po nich, sháníte-li nové tepelné čerpadlo pro váš dům.

Řídicí jednotka RBE+: Pohodlné ovládání a úspora peněz v jednom

Máte rádi všechno pod kontrolou? Nebaví vás chodit do kotelny, když chcete „jen“ zkontrolovat teplotu na koupání? Máme pro vás řešení, které vám zároveň pomůže ušetřit další peníze za vytápění.

Komu hrozí pokuta až 50 000 Kč?

Nevyhovující kotle má podle ministerstva životního prostředí v kotelnách až 360 000 domácností. Ty mají povinnost do září 2022 vyměnit své vytápění za ekologičtější řešení, jinak jim hrozí pokuta. Víme, jak získat nové topení, aniž byste museli obětovat své úspory.

  • 1
  • 2