Volejte ZDARMA po–pá od 8 do 17 hodin: 800 888 101

Rady, návody, informace a zajímavosti

Tepelná čerpadla od A do Z

Vše, co jste kdy potřebovali vědět o tepelných čerpadlech, najdete v našich článcích.

Představujeme nové logo alpha innotec

Značka alpha innotec mění svou vizuální identitu. Přečtěte si článek a seznamte se s naším novým, modernizovaným logem, které je symbolem inovace a technologického pokroku.

Podmínky pro získání kotlíkové dotace

Topíte doma starým kotlem na uhlí či dřevo a rádi byste si ušetřili nejen práci, ale i peníze za vytápění? Poradíme vám, jaké podmínky musíte splnit pro získání kotlíkové dotace, kolik peněz na tepelné čerpadlo dostanete a kdo za vás složitou žádost vyřídí.

Instalace zemního tepelného čerpadla – Restaurace Lipno MOLO

Jak vypadá instalace tepelného čerpadla s kolektory umístěnými pod vodní hladinou? Co všechno taková realizace obnáší a jaká jsou její specifika? Přečtěte si článek o tepelném čerpadle instalovaném do restaurace Lipno MOLO.

Seznamte se s tradiční německou značkou alpha innotec

Pojďme se podívat do historie alpha innotec – jak a kde značka vznikla, co předcházelo její dnešní podobě, v čem jsou produkty alpha innotec specifické a proč byste měli sáhnout právě po nich, sháníte-li nové tepelné čerpadlo pro váš dům.

Řídicí jednotka RBE+: Pohodlné ovládání a úspora peněz v jednom

Máte rádi všechno pod kontrolou? Nebaví vás chodit do kotelny, když chcete „jen“ zkontrolovat teplotu na koupání? Máme pro vás řešení, které vám zároveň pomůže ušetřit další peníze za vytápění.

Komu hrozí pokuta až 50 000 Kč?

Nevyhovující kotle má podle ministerstva životního prostředí v kotelnách až 360 000 domácností. Ty mají povinnost do září 2022 vyměnit své vytápění za ekologičtější řešení, jinak jim hrozí pokuta. Víme, jak získat nové topení, aniž byste museli obětovat své úspory.

Je každé tepelné čerpadlo do rodinného domu ekologickým řešením?

Tepelná čerpadla patří k nejekologičtějším způsobům vytápění. Jenže ne všechna jsou tak zelená, jak by mohla. Prozradíme vám, na co při výběru tepelného čerpadla koukat, jestliže si domu chcete nastěhovat topení šetrné k životnímu prostřední.

Výhody a nevýhody vytápění tepelným čerpadlem

Jako každá věc, i tepelné čerpadlo má kromě výhod i pár nevýhod, které je potřeba vzít při výběru nového vytápění v potaz. U tepelných čerpadel alpha innotec je jich sice méně, než u jiných značek, ale stejně je dobré o nich vědět. Které výhody a nevýhody mají naše stroje?

Jak vybrat tepelné čerpadlo do domu?

Abyste si do svého domu nastěhovali perfektní tepelné čerpadlo, které bude maximálně vyhovovat všem vašim požadavkům, je potřeba si odpovědět na 6 základních otázek. Které to jsou a proč jsou pro výběr tepelného čerpadla vůbec důležité?

Zákaz kotlů 1. a 2. emisní třídy: Začněte změnu řešit včas

Víte, že od 1. 9. 2022 nebudete moci škrtnout v kotli na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy, jinak vám hrozí vysoká pokuta? Pokud doma takový kotel máte, je nejvyšší čas začít koukat po jiném systému vytápění. Poradíme vám, jaký je nejekonomičtější a pomůžeme vám na něj získat bezúročnou půjčku i dotaci.

  • 1
  • 2