Volejte ZDARMA po–pá od 8 do 17 hodin: 800 888 101

Rady, návody, informace a zajímavosti

Tepelná čerpadla od A do Z

Vše, co jste kdy potřebovali vědět o tepelných čerpadlech, najdete v našich článcích.

Jak vybrat tepelné čerpadlo do domu?

Abyste si do svého domu nastěhovali perfektní tepelné čerpadlo, které bude maximálně vyhovovat všem vašim požadavkům, je potřeba si odpovědět na 6 základních otázek. Které to jsou a proč jsou pro výběr tepelného čerpadla vůbec důležité?

Zákaz kotlů 1. a 2. emisní třídy: Začněte změnu řešit včas

Víte, že od 1. 9. 2022 nebudete moci škrtnout v kotli na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy, jinak vám hrozí vysoká pokuta? Pokud doma takový kotel máte, je nejvyšší čas začít koukat po jiném systému vytápění. Poradíme vám, jaký je nejekonomičtější a pomůžeme vám na něj získat bezúročnou půjčku i dotaci.

3 podmínky pro získání kotlíkové dotace

Topíte doma starým kotlem na uhlí či dřevo a rádi byste si ušetřili nejen práci, ale i peníze za vytápění? Poradíme vám, jaké 3 podmínky musíte splnit pro získání kotlíkové dotace, kolik peněz na tepelné čerpadlo dostanete a kdo za vás složitou žádost vyřídí.

Jaká je účinnost tepelného čerpadla a co je topný faktor?

Lámete si hlavu, s jakým typem vytápění utratíte za zimu nejméně peněz? S tím, které má nejvyšší účinnost. V našem článku najdete srovnání účinností elektrokotle, kotle na tuhá paliva, plynového kotle a tepelného čerpadla. Zároveň i vysvětlení, co je topný faktor a proč není za všech okolností stejný. A poradíme vám, jaká nejúčinnější tepelná čerpadla na trhu najdete a proč.

Návratnost tepelného čerpadla aneb Kdy se vám investice vrátí?

Vybíráte vytápění do svého nového domu nebo rekonstruujete bydlení a přemýšlíte o výměně starého kotle? Dali jsme dohromady přehled počátečních i ročních nákladů na jednotlivé varianty vytápění a spočítali, za jak dlouho se vám investice do tepelného čerpadla vrátí. Věřili byste, že je to o hodně méně než do 10 let? V článku vám prozradíme, proč.

Princip funkce tepelného čerpadla

Princip tepelného čerpadla není nijak složitý. Tento druh vytápění totiž funguje velmi podobně jako lednička. Odebírá tepelnou energii z okolí, a díky tomu dokáže ušetřít až 20 000 Kč ročně za topení. Jak konkrétně tepelná čerpadla fungují a jak vybrat ideální vytápění do vašeho domu?

Jak ovládat tepelné čerpadlo na dálku?

Neradi jezdíte z práce nebo z lyží do studeného domu? Tepelné čerpadlo alpha innotec můžete ovládat pomocí internetu z práce, z autobusu nebo z druhé strany světa. Díky možnosti regulovat vytápění na dálku vás po příjezdu bude vždycky čekat vyhřátý dům. Jak ovládání online funguje?

Tepelná čerpadla: Nejčastější dotazy

Abychom vám ušetřili čas s hledáním informací, ty nejdůležitější jsme sepsali. Spolu s nejčastějšími dotazy našich zákazníků je najdete v následujícím článku.

Energetický štítek: Pomocník při výběru tepelného čerpadla

Vybíráte tepelné čerpadlo? Možná dříve, nebo později narazíte na pojem „energetický štítek“. Zjistěte, jak vám může být užitečný při srovnávání různých druhů čerpadel a proč při volbě toho pravého vytápění nespoléhat jen na něj.