Volejte ZDARMA: 800 888 101

Vyměňte staré vytápění za úspornější. Stát vám na něj přidá

Nechcete už platit obrovské sumy za vytápění, denně chodit pro dřevo nebo přikládat uhlí a vstávat do zimy? Využijte státní dotaci a vyměňte své staré vytápění za tepelné čerpadlo.

Rekonstrukce vytápění s tepelným čerpadlem

Proč vyměnit starý kotel za
tepelné čerpadlo alpha innotec?

Nenáročný a čistý provoz

Nenáročný a čistý provoz

Lopatu či sekyrku odložte do kouta. Tepelné čerpadlo vytopí celý váš dům bez vašeho sebemenšího přičinění a jakýchkoliv nečistot.

Nejúspornější vytápění

Nejúspornější vytápění

Prolistujte si katalog dovolených. Díky tepelnému čerpadlu totiž ušetříte přes desítky tisíc ročně, které jste doteď přikládali do kamen.

Nízké pořizovací náklady

Nízké pořizovací náklady

Vyměníte-li vaše staré vytápění za tepelné čerpadlo, odmění vás stát tučnou dotací. Ta sníží pořizovací náklady za nové levnější vytápění až o 40 %.

Náhrada za starý systém vytápění

Náhrada za starý systém vytápění

Některá tepelná čerpadla alpha innotec dokáží rozpálit radiátory až na 70 °C. A proto hravě nahradí starý elektrokotel nebo kotel na tuhá paliva.

Pomůžeme vám získat státní dotaci

Díky státní dotaci můžete získat až 180 000 Kč na pořízení tepelného čerpadla.

Jaký dotační program můžete aktuálně využít?

Získat dotaci na tepelné čerpadlo není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. A protože se v tom vyznáme, pomůžeme vám.

„Chci vyměnit emisně nevyhovující kotel za tepelné čerpadlo.“

Státní dotace Kotlíková dotace

„Chci vyměnit stávající zdroj vytápění za tepelné čerpadlo.“

Státní dotace Nová zelená úsporám

Nejčastější otázky našich zákazníků

 • Bude mi tepelné čerpadlo fungovat, i když mám kotel na uhlí nebo dřevo?

  Ano, bude. Ale jen v případě, že zvolíme správný typ čerpadla. Pokud jste totiž až doteď topili radiátory, budete potřebovat vysokoteplotní tepelné čerpadlo. Jen to je schopné dodávat do radiátorů vodu o dostatečně vysoké teplotě, aby vyhřála celý váš dům. Tepelná čerpadla alpha innotec vzduch–voda, typ LWD, mají výstupní teplotu až 70 °C, což patří k jedné z nejvyšších hodnot na trhu.

 • Je jedno, jaký typ tepelného čerpadla si vyberu?

  Není. Při rekonstrukci je velmi důležité správně vybrat výkon a typ tepelného čerpadla. Bereme ohled na stáří budovy, použité stavební materiály a případné dodatečně provedené opatření (zateplení, výměna oken atd.). Abychom dokázali vybrat správný typ tepelného čerpadla, je potřeba mít v ruce výpočet tepelných ztrát současného stavu budovy.

 • Dokáže tepelné čerpadlo vytopit můj dům, i když bude venkovní teplota -10 °C?

  Ano.Tepelná čerpadla alpha innotec typ vzduch–voda dokážou s přehledem vytopit váš dům dokonce i při mrazech -22 °C, typ země–voda zvládne i -27 °C. A pokud nastanou arktické zimy a rtuť teploměru sleze až pod -28 °C, ani tehdy vás tepelné čerpadlo nenechá na holičkách. Do akce nastoupí druhý integrovaný zdroj tepelného čerpadla, který zabezpečí jak příjemnou teplotu v domácnosti, tak i teplou vodu.

 • Proč si mám domu nastěhovat tepelné čerpadlo od alpha innotec a ne od jiné značky?

  Protože se spokojíte vždy jen s tím nejlepším. Jsme totiž přední výrobci tepelných čerpadel a v této oblasti udáváme směr. Pyšníme se hned dvěma nej, která nám ostatní závidí:

  • Máme v arsenálu nejtišší čerpadla na trhu
  • Naše zemní čerpadla mají nejvyšší účinnost

  V nabídce nemáme jen jeden, dva nebo tři typy tepelných čerpadel, ale celou řadu. A tak do domů našich zákazníků montujeme vždy to, co bychom si sami s čistým svědomím vybrali a co víme, že bude 100% fungovat. Pomůžeme vám s návrhem, realizací, ale i v případě potíží. A protože si za kvalitou našich tepelných čerpadel stojíme, dáme vám na něj rovnou 5letou záruku. A pokud se něco porouchá, pošleme k vám přímo našeho zkušeného technika a ne nějakého amatéra ze sousedství. A jaká je ta třešnička na tepelném čerpadle? Všechno děláme s úsměvem a opravdu rádi.

 • Je možné, aby mi tepelné čerpadlo ohřálo i teplou vodu na sprchování?

  Samozřejmě. Naše tepelná čerpadla alpha innotec jsou konstruována tak, aby kromě vytápění ohřívala i vodu. Díky tomu ušetříte nemalé peníze za energie a náklady na koupi bojleru, který nebudete potřebovat. Aby vám z kohoutku nebo ze sprchy tekla vždy horká voda, je důležité vybrat správné tepelné čerpadlo. Potřebujete poradit přímo od našeho specialisty na rekonstrukce vytápění? Napište nám.

Které tepelné čerpadlo 
nahradí vaše staré vytápění?

Ideální tepelné čerpadlo přímo pro váš dům vám pomůže najít náš interaktivní online průvodce.

spustit online průvodce
Výpočet ceny tepelného čerpadla zdarma

  Potřebujete poradit, pomoct nebo ubezpečit, že děláte správně? Zeptejte se nás

  Náš odborník přes vytápění, který ušetřil už několik milionů korun domácnostem po celé ČR, je připravený zodpovědět všechny vaše dotazy, pomoct s dotacemi, připravit kalkulaci nebo dát jen dobrou radu.

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů