Volejte ZDARMA: 800 888 101

Zpět na reference

Kaskáda dvou tepelných čerpadel zajišťuje vytápění a ohřev TUV v jídelně základní školy

alira LW 251A

Pokračovat ve čtení

Základní škola v Pacově na Vysočině prošla v roce 2023 rekonstrukcí otopné soustavy. V rámci projektu byla řešena výměna stávajícího zdroje tepla zajišťujícího vytápění a ohřev teplé vody v budově školní jídelny s tepelnou ztrátou 50 kW. Původní soustavu tří plynových kotlů o výkonu 240 kW nahradila kaskáda dvou tepelných čerpadel vzduch/voda řady LW 251A o celkovém výkonu 48 kW. Jako záložní zdroj tepla, který bude v případě potřeby schopen pokrýt veškeré potřeby tepla na vytápění i ohřev teplé vody, byla zvolena soustava dvou plynových kotlů o výkonu 96 kW.

Vzhledem k tomu, že se jedná o prostory školní jídelny, bylo při rekonstrukci nutné zohlednit vysoké nároky na přípravu teplé užitkové vody. Ohřev teplé vody je řešen přednostně oproti vytápění. Příprava teplé užitkové vody probíhá v zásobníku TUV o objemu 1000 l. Samotné vytápění objektu o rozloze 1720 m2 je zabezpečeno prostřednictvím otopných těles, podlahového topení a vzduchotechniky.

Technický popis systému
Tepelné čerpadlo 2x Vzduch-voda LW 251A
Místo realizace Pacov, kraj Vysočina
Tepelná ztráta objektu 50 kW
Topný systém Radiátory + Podlahové topení + Vzduchotechnika
Tepelná izolace Zateplený
Předpokládané náklady na vytápění 178 600 Kč
Předpokládané náklady na ohřev užitkové vody 20 000 Kč
Rok instalace 2023

* Uvedené náklady vycházejí z následujícího předpokladu: 5 Kč/1kWh; platba za jistič: 0Kč

Videoprezentace

Galerie

    Mám zájem
    o podobnou realizaci

    Pomůžeme vám vybrat tepelné čerpadlo do vašeho domu, poradíme s dotacemi, zodpovíme veškeré vaše otázky a spočítáme, na kolik vás nové vytápění vyjde.

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů