Abychom Vám usnadnili využití našeho webu, používáme soubory cookies. ...

Invertorová tepelná čerpadla

Invertorové varianty tepelných čerpadel alpha innotec vzduch/voda jsou na trhu již delší dobu. Abyste mohli využívat výhod této technologie také v případě čerpání energie ze země, zahrnuje nová řada alterra také tepelná čerpadla země/voda v invertorových variantách, tedy s plynule řízeným výkonem. Tato technologie je ideální především pro situace, kdy je potřeba dodávek tepla poměrně nestálá, jelikož invertorové tepelné čerpadlo mění svůj výkon přesně podle Vaší aktuální potřeby. Díky tomu dosahují invertorová tepelná čerpadla vysoké účinnosti (SCOP – sezónní topný faktor).

Invertorový systém přizpůsobuje výrobu tepla aktuálním požadavkům domu na vytápění. Zejména během proměnlivého období mezi ročními obdobími mohou být požadavky na vytápění mnohem menší než je topný výkon tepelného čerpadla.

Jakmile obdrží invertorové tepelné čerpadlo požadavek na vytápění, začne tepelné čerpadlo pracovat v dlouhodobém provozu a přizpůsobuje svůj výkon potřebě tepla, a to přizpůsobováním parametrů kompresoru, ventilátoru a oběhových čerpadel. To znamená, že nevypíná a nezapíná kompresor jako jiná tepelná čerpadla. Následkem toho je vylepšení sezónního topného faktoru (SCOP) a tím vyšší účinnost. Snižuje se i velikost taktovacího zásobníku na topnou vodu a při dostatečném obsahu topné vody v systému je případně možné ho zcela vynechat.

Tepelná čerpadla s proměnným výkonem se vyznačují i velmi nízkým záběrným proudem. Proto je možné je použít i v sítích s omezenou připojovací kapacitou.

Zaujala Vás tepelná čerpadla s invertorem?

Napište nám, rádi Vám poradíme nebo zašleme kalkulaci zdarma:

Kontaktní formulář

* Required fields

Raději byste nám zavolali nebo napsali e-mail s podrobnostmi? Podívejte se na kontakty.